Přejít na obsah
ZUŠka z města porcelánu

ZUŠka z města porcelánu

V pátek 8.dubna 2016 dopoledne do Mšena přijeli žáci výtvarného oboru ZUŠ Klášterce nad Ohří s výtvarnicí a kovářkou Irenou Hofhans, která není z porcelánu.

Tato tvůrčí návštěva se nesla v duchu grafické tvorby a artefiletiky, která je založena na principu zážitku z výtvarného procesu, kterým žák prochází. Studium výtvarného oboru umožňuje žákovi rozvoj jeho výtvarných a kulturních dispozic, hlubší poznání, vnímání a chápání okolního světa i sebe sama.

Spolupráce obou uměleckých škol započala na semináři Fenomén českého skla na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Kamenickém Šenově, kde se hovořilo o netradičních technikách a přístupech v uměleckém vzdělávání v ZUŠ Mšeno.

Netradiční grafické cesty a kovařina, byla hlavní náplní dvoudenního workshopu ve Mšeně. Sedm žáků tvořilo nejen recyklované matrice, ale objevovali výtvarný jazyk za pomoci tradičních i netradičních grafických materiálů a nástrojů. V sobotu ráno se ty nejstatečnější připojili k našim mladým kovářům, aby si mohli vytvořit hřebík a podkovu.

Paní učitelka výtvarného oboru ZUŠ Klášterce nad Ohří rozvíjí kreativitu, aktivitu a tvorbu svých žáků i o víkendech, stejně jako někteří učitelé naší školy.

Výstižné je i motto školy, kterým se řídí:
Dosáhni toho, co máš rád, jinak budeš muset mít rád to, čeho dosáhneš.
„Ve výuce je kladen důraz na individualitu osobnosti každého žáka, učím ho kreativně myslet, což obohacuje i jeho citový život. Postupně utváříme výtvarné postoje a názory s trvalým zájmem o výtvarné aktivity a vyjádření vlastních pocitů a své osobnosti v uměleckém díle."

Tímto workshopem započala nová umělecká spolupráce mezi našimi ZUŠkami. Těšíme se na brzkou shledanou na krajinářském kurzu ve městě porcelánu a barokních skvostů rodiny Brokoffů.

                                                                                         Mgr. Čeněk Hlavatý, ředitel


Publikováno dne: 22.04.2016

Přílohy:

ZUŠ Klášterec nad Ohří

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 další

Školní noviny

» Žádné aktuality nebyly nalezeny.

Školní kalendář

 
je výběrem nejlepších prací za uplynulý rok. 
Podívejte se.

Používáme informační systém IZUŠ
logo19-bila