ZUŠ Mšeno na Pražském jaru 2018

V neděli 27. května se ve Valdštejnské zahradě Senátu ČR konal slavnostní koncert ke stoletému výročí vzniku samostatné Československé republiky. Koncert nastudovala a předvedla Hudba Hradní stráže a Policie ČR, s níž má naše ZUŠka podepsanou dohodu o umělecké spolupráci.

Koncertu, který Mezinárodní hudební festival Pražské jaro věnoval památce československých legionářů, se účastnili i žáci a učitelé Základní umělecké školy Mšeno, kteří si nejprve prohlédli výstavu Hudba a pohádka v Českém muzeu hudby, poté přešli do Valdštejnské zahrady.

Koncert se skládal ze skladeb, jež vojenské hudby hrály při soustřeďování československých vojsk před bitvou u Zborova, stejně jako skladby, jež zněly Prahou v památný den 28. října 1918 při vyhlašování československé samostatnosti. Slunečné počasí jen zvýraznilo renesanční krásu zahrady, kterou si vposledku žáci i učitelé prošli, a před rozevřenými vějíři pávích ocasů se vyfotili.

Dr. Josef Šebesta

Publikováno dne: 28.05.2018