Přejít na obsah
ZUŠ Mšeno na Písňové soutěži Bohuslava Martinů 2019

ZUŠ Mšeno na Písňové soutěži Bohuslava Martinů 2019

Ve dnech 18.-20. října se v areálu Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy, na Komenského náměstí v Praze 3, konal již XVII. ročník Písňové soutěže Bohuslava Martinů, a to pro studenty zpěvu od 10 do 20 let. Základní uměleckou školu Mšeno representovala Laura Mejsnarová v kategorii děvčat ve věku 10-12 let, v kategorii chlapců 13-16 let vystoupil za naši školu Matěj Haken.

Laura zpívala povinnou píseň Bohuslava Martinů Rosička, kterou doplnila dvěma výběrovými písněmi - Jaroslav Křička: Zajiček z cyklu Děti a zvířátka a Vítězslav Novák: Chodzila Mariška z cyklu Slovenské spevy. Za svůj výkon získala Laura druhé místo.

Matěj zpíval povinnou píseň Bohuslava Martinů Cesta k milé, a stejně jako Laura musil i on zařadit dvě písně výběrové - Josef Šebesta: Což se mně má milá, a Vincenc Mašek: Fialky v máji. Také Matěj získal při vyhlašování výsledků druhé místo.

Tolik fakta. K nim se však pojí příběh... Oba studenty jsem do své pěvecké třídy získal v jejich pěti letech a za intensivní spolupráce s jejich rodiči pomalu dochází k přirozené proměně obou dětí ve vynikající pěvce s cílevědomým a houževnatým atakem na nejvyšší příčky v hudebním vzdělávání celorepublikového rozsahu. Vždyť jsme porazili representanty ZUŠek, jež pracují s pěti sty až tisícovkou studentů v hudebním oboru. Laura získala druhé místo z 28 soutěžících z Olomouce, Hradce Králové, Prahy, Kladna, Domažlic, Plzně, Karlových Varů a dalších kulturních center. Matěj porazil loňského vítěze Pražského pěvce z pořádající školy, stejně jako loňského vítěze Duškovy pěvecké soutěže z Olomouce a ze 14 chlapců s velkým věkovým rozdílem 13-16 let získal třináctiletý Matěj druhé místo. S malou nadsázkou zde bojoval chlapec s chlapy.

Přeji Lauře a Matějovi hodně vůle a urputnosti do dalšího pěveckého života. Děkuji svému synovi Pavlovi za vynikající klavírní doprovod, jenž se promítl do celkové umělecké úrovně obou dětských výkonů.

                                                                                                Dr. Josef Šebesta, učitel

sout b martinu 2019 1    sout b martinu 2019 2

Publikováno dne: 23.10.2019

Školní noviny

» Žádné aktuality nebyly nalezeny.

Školní kalendář

 
je výběrem nejlepších prací za uplynulý rok. 
Podívejte se.

Používáme informační systém IZUŠ
logo19-bila