Žáci pronikli do tajů Muzea Karla Zemana

Rubrika: Výlety a exkurze, Ostatní akce
a plavili se po Vltavě lodí Elektronemo

Nevšední výlet do Prahy absolvovali ve středu 21. října 2015 žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy, poboček Byšice, Mlazice a Mšeno. Jeho součástí byla návštěva Muzea Karla Zemana na Malé Straně v blízkosti Karlova mostu.

„Hledám Zemi nikoho, ostrov, na který ještě nevstoupila noha filmařova, planetu, na které ještě žádný režisér nevztyčil vlajku objevitele, svět, který existuje jen v pohádkách,“ prohlásil proslulý český filmový režisér a autor řady fantastických filmů. O jeho slovech se mohli přesvědčit na vlastní oči také žáci.

Výstava v muzeu je koncipována jako filmová scéna a nechybí malé ateliéry, kterými žáci procházeli. Vznesli se nejen na létajícím stroji, ale dokonce se prošli po měsíci barona Prášila nebo sami ovládali známou ponorku z filmu Vynález zkázy. Současně se také seznámili s originálními loutkami i s dosud nepublikovanými fotografiemi a dalšími dokumentárními materiály ze života a díla filmového vizionáře.

Na výstavě žáci rovněž odpovídali pomocí pracovních listů na otázky související s filmem Vynález zkázy. Potom vyluštili frekvenci, kterou naladili na retro rádiu a získali kód k pokladu. A to nebylo všechno. Muzeum totiž nabízí plavbu lodí Elektronemo, která žákům umožnila poznat kouzelnou atmosféru nejromantičtější části Prahy z vodní hladiny. Stačilo jen usednout a směle se vydat za dobrodružstvím…

Monika Chmelařová, učitelka výtvarného oboru

Publikováno dne: 26.10.2015