Přejít na obsah
Středočeské pianoforte 2019

Středočeské pianoforte 2019

V pátek 12. a v sobotu 13. dubna se v Říčanech konal pod názvem Středočeské pianoforte 2019 první ročník klavírní soutěže žáků středočeských Základních uměleckých škol. Záštitu nad soutěží převzal Senát Parlamentu ČR, předsedou odborné poroty byl profesor Ivan Klánský. Základní uměleckou školu Mšeno zde representovali tři žáci: Jakub Mejsnar a Vítek Tošnar ve čtvrté věkové kategorii (soutěžící narození v roce 2005 a 2006) a Šimon Kuchynka v šesté věkové kategorii (soutěžící narození v roce 2001 a 2002). Vítek Tošnar i Šimon Kuchynka podali solidní výkony a získali čestné uznání, Jakub Mejsnar zvítězil a získal první místo. Jedná se o výrazný úspěch, když si uvědomíme, že hudební obor ZUŠ Mšeno staví svoji perspektivu na 82 žácích. V ZUŠ Mšeno máme jednu klavírní třídu o 24 žácích a vede ji Pavel Šebesta.
Jakub Mejsnar zahájil studium v klavírní třídě ZUŠ Mšeno jako mimořádně nadané dítě už v pěti letech. Jeho úspěch v soutěži je souhrnem čtyř faktorů: na prvním místě stojí talent a muzikálnost, s ní musí držet krok pracovitost a zodpovědnost. Dalšími dvěma faktory jsou rodina a učitel.
V neděli 14. dubna 2019 se v koncertním sále Senátu ČR Valdštejnského paláce paláce uskutečnil od 17 hodin koncert vítězů, na kterém zahráli všichni držitelé 1. cen.
Jakub Mejsnar při této příležitosti přednesl Waltz No. 2, Dmitrije Šostakoviče.
Jakubu Mejsnarovi a jeho učiteli Pavlu Šebestovi děkuji za příkladnou representaci ZUŠ Mšeno a přeji jim mnoho radosti v další hudební spolupráci.

                                                                                                       Dr. Josef Šebesta

               Středočeské Pf. 2019       Středočeské pianoforte 2019

Publikováno dne: 15.04.2019

Školní noviny

» Žádné aktuality nebyly nalezeny.

Školní kalendář

 
je výběrem nejlepších prací za uplynulý rok. 
Podívejte se.

Používáme informační systém IZUŠ
logo19-bila