Státní večeře i s Olbramem Zoubkem v Praze

Ve čtvrtek 20. února jsme se v Praze zúčastnili výchovného koncertu Hradní stráže a policie České republiky, který se jmenoval Státní večeře. Šéfdirigent plk. Václav Blahunek nás provedl tímto ceremoniálem, který vždy probíhá na Pražském hradě, když si pan prezident pozve státní návštěvu ze světa.

Po vřelém přijetí na pražském arcibiskupství, kde jsme měli vytvořené odpočinkové zázemí, jsme se stihli podívat také na velkou výměnu hradních stráží na prvním nádvoří.

Naše kroky poté směřovaly do Jízdárny Pražského hradu, na výstavu tvorby významného českého sochaře OLBRAMA ZOUBKA, kde jsme byli VIP hosty Správy Pražského hradu. Bylo zde hodně zajímavých soch vytvořených z osinkocementu, polychromované, různých barev a tvarů. Většině z nás se nejvíc do paměti vtiskla ústřední postava výstavy Ifigenie s dlouhými zlatými vlasy.

Každý žák dostal za úkol vyplnit tajenku ze znalostí a informací, které jsme měli získat pozorným všímáním si soch v galerii.

Tajenkou byla Litomyšl, město, ve kterém se nachází většina děl Olbrama Zoubka, kde se setkal se svou druhou ženou a pod jeho rukama zde byla zrestaurována sgrafita na zámku.

Jako poděkování jsme předali správě Pražského hradu a kurátorce výstavy školní kalendář 2014. Organizačně proběhla exkurze výborně.

Mgr. Čeněk Hlavatý, ředitel

Publikováno dne: 23.04.2014