Pocta školnímu roku 2013-2014

V úterý 24. června 2014 se od 17 hodin na radnici ve Mšeně konala závěrečná a zřejmě největší akce ZUŠ Mšeno v tomto školním roce, pod názvem Pocta lidickým dětem.

Lidické děti Marie Šupíková a Pavel Horešovský, jež přežily vraždění německých fašistů v roce 1942, společně s kurátorkou Památníku Lidice Mgr. Ivonou Kasalickou zahájily výstavu dětských výtvarných prací, která se ve Mšeně zdrží do 31. července. Odtud pak putuje výstava do Moskvy, Petrohradu a do Hongkongu. Všichni tři jmenovaní společně se starostou města Mšena Ing. Martinem Machem, jenž nad celou akcí převzal osobní záštitu, pak předali medaile a čestná uznání žákům výtvarného oboru ZUŠ Mšeno.

V letošní soutěži dětských výtvarných prací Lidice 2014 získala ZUŠ Mšeno tři medaile a 16 čestných uznání. Po koncertu žáků hudebního oboru byli slavnostně vyřazeni letošní absolventi ZUŠ Mšeno a vyhlášeni vítězové celoroční soutěže o titul Mladý umělec 2014.
Publikováno dne: 26.06.2014

24.6. Pocta lidickým dětem