Od aprílového k letnímu koncertu

Rubrika: Výstavy, koncerty, Soutěže a ocenění

aneb poslední čtvrtletí školního roku v hudebním oboru ZUŠ Mšeno

V pondělí 31. března se na radnici ve Mšeně konal Aprílový koncert, jímž hudební obor Základní umělecké školy Mšeno vstoupil do posledního čtvrtletí školního roku 2013-2014. Přestože byl sál téměř zaplněný, pro spočítání mšenských občanů by mi stačily prsty jedné ruky, a to je mi líto, protože koncert vykazoval vysokou úroveň: hudební i společenskou. Vždyť umělecké školy netvoří do šuplíku, nýbrž pro veřejnost.
V průběhu první poloviny dubna proběhly interní koncerty pro rodiče. Je na nich evidentní těsné sepětí učitelů hudebního oboru s rodiči svých žáků. Právě tento zájem  a spolupráce rodiny a školy byl naším cílem, když jsme před třemi roky interní koncerty jako metodickou novinku zavedli.
V úterý 22. dubna se v sále radnice ve Mšeně uskutečnil koncert v rámci Roku české hudby. Nejkrásnější árie z českých a světových oper zazpíval sólista opery Národního divadla v Praze František Zahradníček, písně Antonína Dvořáka, Bohuslava Martinů, Vítězslava Nováka a Leoše Janáčka přednesla Kristýna Hrušková a Brigita Klementová. Obě jmenované tímto koncertem absolvují první cyklus výuky sólového zpěvu v ZUŠ Mšeno, obě také úspěšně vykonaly přijímací zkoušky na konzervatoř.
Ve středu 14. května proběhne slavnostní koncert v Domově seniorů ve Mšeně, při kterém vystoupí žáci ZUŠ Mšeno.
V neděli 18. května organizujeme pro naše žáky a jejich rodiče zájezd do Valdštejnské zahrady Senátu ČR v Praze na koncert v rámci MHF Pražské jaro 2014.
V týdnu od 19. května proběhnou talentové zkoušky a zápisy do hudebního oboru ZUŠ Mšeno.
V pondělí 26. května se uskuteční koncert muzikálových melodií Ivany Brožové, sólistky Hudby Hradní stráže a Policie ČR. V rámci koncertu vystoupí také naše letošní absolventky Anna Veselá a Zdeňka Prchlá.
V týdnu od 9. června se budou konat postupové zkoušky všech žáků hudebního oboru před komisí. Nejkvalitnější výkony bude ZUŠ Mšeno prezentovat na Letním koncertu 23. června na radnici ve Mšeně. V rámci koncertu budou absolutoriem a věcným darem oceněni všichni letošní absolventi výtvarného i hudebního oboru.

Publikováno dne: 28.04.2014