Kulturní program pro medailistky MDVV Lidice

KULTURNÍ PROGRAM PRO MEDAILISTY S CENOU POROTY

Památník a Galerie Lidice připravily inspirativní program pro žáky naší ZUŠky a návštěvu z Polska na čtvrtek 28. a pátek 29. května 2015. Velké poděkování patří především kurátorce výstavy Ivoně Kasalické.

Děkujeme organizátorům, jejich partnerům a Domovu seniorů Mšeno za péči, kterou nám věnovali po tyto dny.

Ve čtvrtek naše medailistky ve složení Eliška Hlavatá, Lucie Vašíčková, Anna a Jana Roubovy prožily následující kulturní program: návštěva Skláren Rückl Crystal v Nižboru, hradu Karlštejn, Památníku Lidice a přednostně i samotnou instalaci výstavy MDVV Lidice 2015, kterou výborně architektonicky řešila Milena Burgrová.

V pátek jsme všichni společně navštívili ateliéry na AVU, Pražský hrad a Starý královský palác, Muzeum Karla Zemana a neuvěřitelnou „Neviditelnou výstavu“. Velkým zážitkem se stala také plavba lodí po Vltavě.

Z této bohaté exkurze zážitků vznikne film, který natáčeli filmaři z redakce TV Mělníček se samotnými medailistkami mezinárodní soutěže.

Publikováno dne: 04.06.2015

Kulturní program pro medailistky MDVV Lidice 2015