Královny věnných měst - Panenky s rodokmenem

Během tří podzimních a zimních víkendů žákyně ušily v rámci grantu města Mělníka, půlmetrové panenky, kterým vtiskly podobu českých panovnic.

Žákyně naší ZUŠky na počátku jara - 23.3. 2016 tyto textilní panenky předaly městu Mělníku. Hotová díla převzali starosta města Mělníka MVDr. Ctirad Mikeš a vedoucí odboru školství a kultury Mgr. Zuzana Jansová. Slavnostní předání svým zpěvem doprovodila žákyně pěveckého oddělení Karolína Štolbová. Jednotlivé panenky s rodokmenem budou umístěny v prostorách mělnických kulturních institucí. V rámci letošní turistické sezóny se s nimi budou setkávat návštěvníci města Mělníka.

„ Je to nádherný počin, z něhož mám obrovskou radost. Je to výsledek velkého množství invence, přemýšlení a seznámení s historií.“ pochválil autorky starosta města Mělníka a ukázal jim drahocennou Mělnickou monstranci, která patří do mělnického pokladu.

Královny a jejich autorky:
1 Sv. Ludmila.....................................................Štěpánka Hlavatá
2 Eliška Rejčka..................................................Eliška Hlavatá
3 Anna Falcká....................................................Veronika Faltusová
4 Anna Svídnická...............................................Jana Redrová
5 Alžběta Pomořanská......................................Olina Burghardová
6 Žofie Bavorská................................................Karolína Pavlíková
7 Johana z Rožmitálu........................................Nikol Miřátská
8 Alžběta Kristýna Brunšvická........................Gabriela Malá
9 Marie Terezie..................................................Lenka Faltusová
10 Zita Parmská................................................Kateřina Redrová

Mgr. Čeněk Hlavatý, ředitel