Přejít na obsah
MenART a Eliška Hlavatá

MenART a Eliška Hlavatá

MenART a Eliška Hlavatá
Rubrika: Soutěže a ocenění, Ostatní akce

Eliška Hlavatá úspěšně vstoupila do programu MenArt Nadačního fondu Magdalény Kožené

S potěšením Vám oznamujeme, že studentka Eliška Hlavatá a pedagog Čeněk Hlavatý ze ZUŠ Mšeno jsou přijati mezi účastníky  I. ročníku MenART 2018/2019 pod vedením Maxima Velčovského.
Zároveň bychom vás chtěli pozvat na slavnostní zahájení programu, které se uskuteční v den konání ZUŠ Open (tj. ve čtvrtek 24. 5.) v Anežském klášteře v Praze. Od 16. hodin zde bude probíhat koncert lektorů hudební části programu MenArt.
V presbytáři bude nainstalována prezentace výtvarných prací přijatých stipendistů i Elišky Hlavaté.

Maxim Velčovský
, jeden z nejznámějších českých designérů současnosti, držitel ceny Czech Grand Design pro designéra roku 2007, proslul především dekorativními produkty z porcelánu a skla, jež stírají hranici mezi uměleckým a konzumním. Velčovského práce pro studio a značku Qubus, jež založil spolu s Jakubem Berdychem, byly Marcusem Fairsem zařazeny do publikace Twenty-First Century Design. V roce 2007 byl Velčovský vybrán do publikace &fork mezi 100 nejzajímavějších a nejoriginálnějších mladých produktových designérů. Jeho portfolio zahrnuje koncepty pro privátní galerie a nadnárodní korporace (v současnosti působí jako umělecký ředitel společnosti Lasvit) i architektonické realizace. Účastnil se již 90 výstav a jeho práce jsou zastoupeny např. V londýnském Victoria & Albert Museum, mnichovské Nové Pinakotéce, v pražském UPRUM či v lausannském Mudac.

Cílem Nadačního fondu Magdaleny Kožené je podpořit a zviditelnit význam uměleckého vzdělávání v naší společnosti.

Stipendijní program MenART míří do základních uměleckých škol s cílem podpořit vyhledávání, rozvoj a podporu mladých talentů a podpořit a inspirovat pedagogy, kteří se jejich výuce věnují.
• nabízí dvojici student ZUŠ – pedagog ZUŠ roční stipendium   v rámci uceleného programu spolupráce s mentory – výraznými uměleckými osobnostmi
• propojuje uměleckou praxi a vzdělávání, inspiruje k výměně zkušeností a navázání vazeb důležitých pro další tvůrčí činnost v rámci moderních přístupů k uměleckému vzdělávání talentovaných žáků a škol, které usilují o podporu jejich talentů
• podporuje základní umělecké školy jako ideální otevřené prostředí pro zachycení a výchovu talentů

 

 

Publikováno dne: 21.05.2018

Školní kalendář

 
je výběrem nejlepších prací za uplynulý rok. 
Podívejte se.

Používáme informační systém IZUŠ
logo19-bila