Přejít na obsah
Králové a královny na zámku v Liblicích

Králové a královny na zámku v Liblicích

Králové a královny na zámku v Liblicích
Rubrika: Výstavy, koncerty

Tvorba netradičních modelů žáků vyvrcholila módní přehlídkou na zámku

Za velkého zájmu především rodičů se v pondělí 4. června na zámku v Liblicích uskutečnila módní přehlídka žáků Základní umělecké školy Mšeno, poboček Byšice a Mlazice, na téma Králové a královny.

Než k této události došlo, žáci pod vedením učitelky výtvarného oboru Moniky Chmelařové tvořili vlastní modely z rozmanitých materiálů. Nejprve si v ateliéru připravili výtvarné návrhy, které v průběhu několika vyučovacích hodin rozpracovali. Modely vznikaly z netkaných textilií, igelitových pytlů, bublinkových fólií, polystyrénu, plastu, alobalu a textilu. Korunky byly vyrobeny z drátů a papírových kartonů.

Aby modely dostaly tu správnou patinu, žáci je přestříkali zlatou, růžovou nebo stříbrnou barvou. Kombinovali také papírové pruhy s igelity a polystyrénem. Na svých dílech pracovali několik vyučovacích hodin. Vyvrcholením jejich výtvarných aktivit byla módní přehlídka, kterou rodiče přijali velmi kladně a žáci si celou její atmosféru patřičně užívali.

V souvislosti s touto školní událostí patří velké díky nejen fotografce Jitce Novákové, která v průběhu módní přehlídky vše dokumentovala, ale také Evě Himlové, jež nám se vším obětavě pomáhala. Hlavní dík však třeba vyjádřit Zámku v Liblicích, zejména pak obchodní manažerce Ivaně Křivánkové, která nám s velkou ochotou sponzorsky pronajala zámecké prostory a poskytla i občerstvení pro děti. Již teď došlo k dohodě, že další módní přehlídka se uskuteční v příštím roce, samozřejmě na jiné téma.                                                                                                     Monika Chmelařová

Za pobočku Mlazice své modely představily:
Lisa Kovářová
Renée Kovářová
Amálka Šohajová
Emma Šmakovičová
Tereza Matějková
Alžběta Jakešová
Pavla Váňová
Johana Vítová
Kateřina Nováková
Anna Himlová

 Za pobočku Byšice své modely představily:
Laura Mejsnarová
Viola Mejsnarová
Anna Kuchařová
Barbora Slavíková
Anna Regnerová
Emma Dědičová
Kristýna Chalupová
Tereza Blechová
Eliška Pakandlová
Nikola Válková

Módní přehlídkou provázely Ella Šestáková a Magda Rakušanová

Publikováno dne: 30.11.2018

Přílohy:

Králové a královny na zámku v Liblicích

1 | 2 | 3 | 4 | 5 další

Školní kalendář

 
je výběrem nejlepších prací za uplynulý rok. 
Podívejte se.

Používáme informační systém IZUŠ
logo19-bila