Hudební obor na ZUŠ OPEN 2018

Rubrika: Výstavy, koncerty, Soutěže a ocenění, Výlety a exkurze

ZUŠ OPEN Magdaleny Kožené – celonárodní oslava dětského uměleckého vzdělávání

Ve čtvrtek 24. května vstoupilo více než 400 základních uměleckých škol v celé České republice do druhého ročníku happeningu ve veřejném prostoru. Světově známá pěvkyně Magdalena Kožená, zakladatelka Nadace ZUŠ OPEN, o projektu napsala: „Základní umělecké školy tvoří kořeny naší kulturnosti, naší lásky k umění. Ve světovém měřítku jsou zcela unikátním vzdělávacím systémem, který je třeba hýčkat, rozvíjet a podporovat.

Hudební obor Základní umělecké školy Mšeno se letos připojil k rozsáhlé akci, kterou organizovala ZUŠ Benátky nad Jizerou a účastnilo se jí šest škol: ZUŠ Poděbrady, ZUŠ Nymburk, ZUŠ Benátky nad Jizerou, ZUŠ Mladá Boleslav, ZUŠ Mnichovo Hradiště a ZUŠ Mšeno, a to za účasti Magdaleny Kožené, jež se rozhodla osobní návštěvou poctít právě tento region.

ZUŠ OPEN v Benátkách nad Jizerou se odehrávalo na sedmi pódiích. Ve 13 hodin zahájila akci bubenická show na náměstí, po jejím skončení promluvila Magdalena Kožená a celý průvod se odebral na Plajch, kde vystoupily pěvecké sbory. V Konírně se konala taneční akademie a v Lapidáriu zněly školní kapely. Největší pódium bylo na nádvoří zámku, kde se konalo vystoupení tanečních, vokálních a instrumentálních souborů. Výtvarné obory vystavovaly v zámecké chodbě muzea.

ZUŠ OPEN byla v Benátkách nad Jizerou ukončena pěveckým koncertem v zámeckém kostele. Nádherný barokní prostor nabídl vynikající akustiku dětským pěvcům, kteří přijeli ze Mšena. Ve druhé polovině pěveckého koncertu vystoupila komorní pěvecká skupina ZUŠ Benátky nad Jizerou. Z reakcí posluchačů bylo zřejmé, že žáci pěvecké třídy ZUŠ Mšeno podali vynikající výkony. Společná fotografie s Magdalenou Koženou, stejně jako podepsaný program, hluboké dojmy jen umocnily.

Dr. Josef Šebesta

P5250241     P5240222