Advent v Byšicích s prvky baroka

Při adventní výstavě v Byšicích žáci výtvarně ztvárnili období baroka

Začátkem období čtyř neděl před vánočními svátky se nazývá advent. Toto slovo latinsky znamená „příchod“. Tradičně právě v této době přišel výtvarný obor Základní umělecké školy Mšeno s výtvarnou výstavou, jejíž vernisáž se uskutečnila v neděli 27. listopadu v prostorách Obecního úřadu v Byšicích.

„Děti z byšické pobočky – od přípravných ročníků až po pátou třídu základního stupně - tvořily na téma baroko. V průběhu několika vyučovacích hodin se žáci seznámili nejen se základními rysy  barokního umění, ale sami v tomto duchu malovali portréty žen, krajiny, věnovali se sochařskému umění i tvorbě s použitím porcelánu. Jejich kreativita se výrazně projevila při využití papírových talířů.  Děti je proměnily ve výtvarné dílo a také barokní portréty žen stylizovaly do rozmanitých podob. Výsledky jejich práce pak byly představeny při byšické adventní výstavě.

Návštěvníci a především rodiče žáků mšenské základní umělecké školy tak mohli obdivovat výtvarné umění svých potomků. Vernisáž, při které se o hudební doprovod postarali žáci hudebního oboru, vedení Dr. Josefem Šebestou a Pavlem Šebestou, se těšila velkému zájmu veřejnosti. Výstava potrvá do 30. 11. 2016

Monika Chmelařová

Publikováno dne: 09.12.2016