< Škola
Umělecké proměny výtvarného oboru ZUŠ  Mšeno

MEKUC  Mělník 31.5. 2017

Při výtvarném Fashion Food žáci odhalili taje mezinárodní gastronomie
Propojení mezinárodních kultur v gastronomii. To byl smysl celodenní výtvarně kulturní akce nazvané Fashion Food (Móda jídla), která se uskutečnila v souvislosti s projektem ZUŠ Open.
Na projektu se podíleli žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy Mšeno, poboček Mlazice a Byšice, který vede pedagožka Monika Chmelařová. Každá žákyně výtvarného oboru si vybrala jeden stát a pokusila se z recyklovaného materiálu zpracovat šaty, které by připomínalo tamní typické národní jídlo.

Akce vyvrcholila neobvyklou módní přehlídkou GLASS FASHION výtvarného ateliéru Mgr. Štěpánky Hlavaté v MEKUCu.
Tvorba modelů šatů inspirovaná skleněnými objekty z dílen renomovaných českých sklářů světového věhlasu Bořka Šípka a René Roubíčka. Výtvarné zpracování oděvů z netradičních materiálů věnované jedné z českých řemeslných tradic – sklářství. Materiál: plast, PET lahve, tavné náplně, dráty, igelity, potravinové fólie, izolepy, suché zipy, textil
Cíl tvorby: zvládnutí převedení vlastního plošného návrhu do objektové a akční tvorby, správná tvorba materiálu a jeho výstižné použití, smysl pro detail, rozvoj kreativity a vzájemné spolupráce.Vnímání inspirace, modelů a zvolené hudby jako celku na pozadí fenoménu českého skla.
Autorky šatů a modelky: Anna Klimešová, Apolena Tremel, Agáta Šístková, Barbora Procházková, Nikola a Natálie Švarcová, Štěpánka a Eliška Hlavatá, Jana Machutková, Nikola Gruntová, Karolína Léblová, Lucie Pavlová a Julie Marečková

Děkujeme níže uvedeným sponzorů a partnerů, kteří naší akci podpořili:
Ing. Martin Mach – starosta města Mšena
MVDr. Ctirad Mikeš – starosta města Mělníka
Mgr. Jana Poláková – starostka obce Byšice
Ing. Jaroslava Pokorná Jermanová - hejtmanka Středočeského kraje
Pavlína Uhříková – fond hejtmana Středočeského kraje
Mgr. Zuzana Jansová – odbor Školství a kultury Mělník
Mgr. František Viktorin – ředitel ZŠ Byšice
Ivan Žalud – jednatel tiskárny Wendy
Šárka a Martin Šubrtovi – majitelé galerie Novanta
Lada a Martin Růzhovi – masna a lahůdkářství od r. 1928
Ing. Radka Kareisová - ředitelka MEKUC
Mgr. Marie Pravdová – jednatelka firmy Benkor
Jindřiška Homolková – ekonomický úsek Domova seniorů Mšeno
manželé Pavlíkovi a Šimonkovi – zámek Lobeč
Jaroslava Šebestová – účetní poradkyně
František Blahunek – dirigent Hudby Hradní stráže a Policie ČR
Dr. Jaromír Hošek – Lešetinský kovář
Ing. Petr Vaňač – podnikatel, Variaboard s.r.o.
Petr Šťastný – webdesigner, programátor
Zdeňka Koryntová – manažerka Pražského filmového orchestru

Všechny návštěvníky, rodiče, žáky a znalce výtvarného umění přivítala největší ručně tištěná grafika na světě MEZZO-SOPRANO ( náš slavnostní koberec před budovou MKD).
Uvnitř kulturního domu byly připraveny výstavy našich reprezentantů školy v technikách fotografie, grafiky a počítačové grafiky.
Veřejnosti byly představeny závěrečné práce absolventů výtvarného oboru, Pastelkový svět, ten co obletěl svět..., unikátní tvorba Lešetinského kováře – Dr. Jaromíra Hoška a jeho žáků v prostoru bronzové sochy T.G.Masaryka i s netradiční keramickou botanickou zahradou ateliéru Mgr. Štěpánky Hlavaté.
Hudební a módní galavečer profesionálně moderoval pan Vladimír Malošík, ČRo Regina DAB Praha a ČRo Region.

Publikováno dne: 13.07.2017