Přejít na obsah
 < Škola
Folklórní festival Mšeno 2014

Folklórní festival Mšeno 2014

Folklórní festival Mšeno 2014
16.08.2014, 14:00
Mšeno - městské lázně

Součástí třetího ročníku festivalu bude i prezentace lidových řemesel a malba na obličej

16. srpna letošního roku 2014 se v areálu koupaliště ve Mšeně uskuteční třetí ročník Folklórního festivalu. Festival začíná ve 14 hodin a účastní se jej tři soubory.

Organizátorem akce je Základní umělecká škola Mšeno, s finanční podporou města Mšena a Středočeského kraje. Organizátoři Folklórního festivalu Mšeno mají snahu přispět k vytvoření atmosféry porozumění a rozproudění společenského života,ale také k utváření regionálního patriotismu s pomocí kulturních tradic a hodnot.

Turistické tradice regionu jsou již dostatečně známé. Ty je však nutné chápat ve spojení s tradicemi kulturními a společenskými, k nimž se řadí především znovu založený Okrašlovací spolek pro Mšeno a okolí, s nímž v umělecké oblasti často spolupracuje  Základní umělecká škola Mšeno. 

Součástí festivalu bude i prezentace lidových řemesel a malba na obličej.

Program:

14:00-15:00 MĚLNIČANKA, umělecký vedoucí František Šťastný; Mělničanka zahraje české lidové písně v tradičních úpravách pro malý dechový orchestr.

16:00-17:00 PLZEŇSKÝ MALÝ LIDOVÝ SOUBOR, umělecký vedoucí Ing. Miroslav Šimandl; Plzeňský soubor patří mezi přední interprety lidových písní z jihozápadních Čech.

18:00-19:00 MĚLNICKÁ CIMBÁLOVKA, umělecký vedoucí Břetislav Moc; Mělnická cimbálovka je uznávaným folklórním souborem, jenž v závěru festivalu přispěje k dobré atmosféře.

Folklórní festival Mšeno končí ve 20:00 hodin, vstupné je 49/19  Kč.

Fotografie z 1. ročníku festivalu 

Kalendář akcí

» Nalezeny žádné akce.

Školní kalendář

 
je výběrem nejlepších prací za uplynulý rok. 
Podívejte se.

Používáme informační systém IZUŠ
logo19-bila