Přejít na obsah
 < Škola
Svatomartinský koncert pro Světlušku ve Mšeně

Svatomartinský koncert pro Světlušku ve Mšeně

 
14.11.2015, 17:00
Mšeno, kostel sv. Martina

V sobotu 14. listopadu od 17 h se v kostele sv. Martina ve Mšeně uskuteční benefiční koncert, nad jehož průběhem převzala záštitu Sbírka Světluška. Jedná se o dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, jenž pomáhá nevidomým dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením.

Výraznou osobností projektu je klavíristka Ráchel Skleničková, která vystudovala Konzervatoř Jana Deyla a v současné době studuje Akademii múzických umění v Praze ve třídě profesora Ivana Klánského. Ráchel Skleničková je laureátkou mnoha českých i zahraničních soutěží. Každoročním vyvrcholením sbírky je benefiční koncert Světlo pro Světlušku.

V letošním roce se mezi města, jež jsou poctěna záštitou Světlušky, zařadí také Mšeno. Vedle Ráchel Skleničkové, která koncert zahájí, vystoupí dechové trio Hudby Hradní stráže a Policie ČR, se kterou uzavřela ZUŠ Mšeno smlouvu o umělecké spolupráci. Hudba Hradní stráže a Policie ČR je vyhledávaným hudebním tělesem českých i světových koncertních síní, v rámci protokolu Ministerstva zahraničí a Pražského hradu účinkuje při významných politických a společenských akcích.

Společně s Dechovým triem HHS vystoupí také ředitel a šéfdirigent tělesa, plukovník Václav Blahunek, všichni v uniformách, které pro HHS navrhl Theodor Pištěk, držitel filmového Oscara za Amadea. Koncert uzavře smíšený pěvecký sbor Intermezzo se sbormistrem Karlem Horňákem.

Vstupné na koncert je dobrovolné, výtěžek bude věnován do Sbírky Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu. Donátorem koncertu je město Mšeno, organizátorem je Základní umělecká škola Mšeno. Zveme všechny milovníky špičkové koncertní hudby, aby drobným příspěvkem přišli podpořit činnost Světlušky.


                                                                             PhDr. Josef Šebesta, Ph.D.

Kalendář akcí

» Nalezeny žádné akce.

Školní kalendář

 
je výběrem nejlepších prací za uplynulý rok. 
Podívejte se.

Používáme informační systém IZUŠ
logo19-bila