Přejít na obsah
 < Škola
Podzimní zájezd do Vídně 2014

Podzimní zájezd do Vídně 2014

15.11.2014, 05:00 - 16.11.2014, 23:30
Vídeň,  15.-16. listopadu 2014

         ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA MŠENO, příspěvková organizace
Vás srdečně zve na podzimní, tentokrát dvoudenní zájezd na výstavy do Vídně
ve dnech 15. až 16. listopadu 2014.

Přihláška ke stažení zde:

Co navštívíme:
Výstavy/retrospektivy:

- španělského výtvarníka JUANA MIRÓ (ALBERTINA)
Miró je jedním z nejpopulárnějších umělců 20. století. Výstava asi 100 obrazů, kreseb a objektů je zaměřená na práce, které se vyznačují lehkostí a spontánností. Miró se dívá na svět s dětskou fascinací, která se dotýká podstaty světa a vesmíru. Mezi nejznámější prvky jeho obrazů a objektů patří měsíc, komety, oči, hmyz, ptáci,ženy.

- francouzského malíře HENRI de TOULOUSE – LAUTRECA
(BANK AUSTRIA KUNST FORUM)
k 150. výročí narození umělce. Jeho mimořádné pozorovací schopnosti se odráží v obrazech, litografiích, plakátech a kresbách. Vzájemná srovnávání různých způsobů vyjadřování, témat a konceptů jsou odrazem umělcovy komplexní osobnosti. Unikátní výstava, která osvětluje nové aspekty jedné z velkých postav na úsvitu moderny.

- švýcarského sochaře ALBERTO GIACOMETTIHO (LEOPOLD MUSEUM)
spolu s dalšími surrealisty, jako René Magritte, Max Ernst a Joan Miró. Po rozchodu se surrealisty v roce 1935 se proslavil svým unikátním stylem vyobrazení lidských postav. Giacomettiho sochy, malby a kresby budou vystaveny spolu s mistry mezinárodní moderny, včetně Francise Bacona, Jacksona Pollocka nebo Cy Twomblyho.

- francouzského impresionisty CLAUDE MONETA (DOLNÍ BELVEDER)
 společně s vybranými malbami a fotografiemi rakouských umělců z počátku minulého století. Vliv Moneta na rakouské malíře a fotografy byl okamžitý a mnohostranný (Gustav Klimt, Emil Jakob Schindler, Max Weiler...).

- španělského dvorního malíře DIEGA VELÁZQUEZE
(UMĚLECKOHISTORICKÉ MUSEUM – KHM)
Kromě portrétů Habsburků jeho dílo zahrnuje také řadu zátiší, krajinomalby, studie zvířat, mytologických a náboženských děl. Některé z prací si půjčuje Uměleckohistorické muzeum pro tuto speciální výstavu z Národní galerie v Londýně a Museo del Prado v Madridu.

 

 

 

Kalendář akcí

» Nalezeny žádné akce.

Školní kalendář

 
je výběrem nejlepších prací za uplynulý rok. 
Podívejte se.

Používáme informační systém IZUŠ
logo19-bila